Иван Гарелов обикаля света като журналист в размирни времена. Стъпва на места, където и Хемингуей не е бил.

Но в новата си книга той ни представя събитията не през политическата призма, а през личните си преживявания с хората в тези страни.

Книгата се казва „Тук Хемингуей никога не е бил“. Той започва да я пише през лятото, за да се справи с мъката от загубата на съпругата си. Журналистът допълни още, че през живота си е срещал много хора и всички те са се превърнали в близки негови приятели.

Скръбна вест! Почина съпругата на Иван Гарелов

Писал съм книгата с мисъл за жена ми, за да ми поолекне и да се разтоваря, след смъртта й. Не е много много сериозна книга, обаче тя пък се хареса на хората.

Иван Гарелов погреба и двете си съпруги в рамките на година СНИМКИ

Един човек ме спря на улицата и ми помогна там да пресека, че ме боли крака и казвам: Защо ми помагаш, а той: Защото казваш как да живеем. Как да се храним и къде да отидем. И в тази книга накрая има рецепти“, обясни Гарелов пред bTV.

„Тук Хемингуей никога не е бил и нови разкази“ са истории за хора и случки, които сплотяват и развеселяват компанията. Забавната и смешна светлина е основата на разказа, така че всеки да се почувства съпричастен.

В тези 34 истории авторът споделя специализирани познания за храната и хората по целия свят – как изтрезняват унгарците, как живеят монасите в Атон, какво се яде по време на война във Виетнам и на пикник в Кувейт.

Кой е Иван Гарелов?

Иван Гарелов е роден на 6 февруари 1943 г. в Смилец. Завършил е Софийският университет „Св. Климент Охридски“ със специалност „Журналистика“. През годините той е работил като редактор - първо във в. „Народна младеж“ (1968 - 1969), а след това в Българската телеграфна агенция (1970 - 1973).

От 1973 г. до 2000 г. е в Българската национална телевизия като заместник главен редактор и продуцент, водещ и продуцент на обзорното информационно-политическо предаване „Панорама“. По-късно работи и в други телевизии.

Автор е на книги като „Идвам от Израел“, „Атила срещу Афродита“, „Недалеч и неотдавна“, „Тук и сега“, „Неизпратени писма до Маргарита“ и „Рокендрол, шпионаж и... последен валс“.