Изследване изясни дали големите дупета са полезни за здравето
Проучването, публикувано в списанието Cell Metabolism, установило, че допълнителното тегло по задните части, действа като гъба, която може да спре мазнините да достигнат вътрешните ви органи.
Хората с ябълковидна фигура, при които мазнините се съхраняват предимно в средната част на тялото, могат да отделят потенциално вредни химикали в кръвта по-лесно в сравнение с хората с крушовидна форма на тялото, тоест тези с по-големи задни части.
Макар че откритията са приложими за мъже и жени, все пак жените в пременопауза, които имат повече бедрена мазнина, притежават повече защитни свойства. Но тези свойства са по-малко ефективни при жени, които вече са с наднормено тегло, тъй като нивата на мазнините в белите дробове и сърцето вече са станали твърде високи.
Авторите на изследването твърдят, че е по-добре хората с умерено тегло да имат крушовидна фигура, но истината е, че по генетични причини не можете да промените формата на тялото си.
Резултатите обаче показват, че тези свойства са по-малко ефективни при жени, които вече са с наднормено тегло, тъй като нивата на мазнини в белите дробове и сърцето вече са станали твърде високи.
Авторите на изследването смятат, че е по-добре за хората с умерено тегло да имат крушовидна фигура, но по генетични причини не можем да контролираме формата на тялото си.
Коремните мазнини са опасни и освобождават вредни химикали, които влияят зле на сърцето. Докато мазнините, които се намират по бедрата и ханша, се наричат подкожни мазнини и не са толкова опасни за вашето здраве.
Източник: fakti.bg
Последвайте ни
0 Коментара: