Казусът с разрушения детски лагер на МОН отива в прокуратурата

https://blitz.bg/obshtestvo/kazusat-s-razrusheniya-detski-lager-na-mon-otiva-v-prokuraturata_news509251.html Blitz.bg

Казусът с разрушеният ученически лагер в Радва отива в прокуратурата. Образователното министерство ще подаде днес жалба, заради случая. В неделя багер разруши една от сградите там, предава Нова телевизия.

От просветното министерство, които са собственици на постройката обаче се оказа, че не знаят за разрушаването. А фирмата, съборила сграда аргументира действията си със заповед на кмета на община Несебър.

За изоставената от години сграда се водят дела за имотни претенции. До момента съдът отказва реституция, заради наличието на постройки и инфраструктура върху имота.  
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай