Километрична опашка от тирове запуши "Лесово"

Очаква се трафикът да се нормализира чак привечер

https://blitz.bg/obshtestvo/kilometrichna-opashka-ot-tirove-zapushi-quotlesovoquot_news215873.html Blitz.bg

Над три километра е опашката от чакащи камиони и от двете страни на българо-турската граница. От българска страна няма проблем с обработката на документите, но на турския пункт преминаването става изключително бавно

От двете страни на българо-турската граница са се образували колони от чакащи тирове и преминаването през граничния пункт "Лесово". Вероятната причина за струпването на множеството камиони от турска страна е заради няколкото почивни дни в южната ни съседка.

Пред БНР шофьор на ТИР съобщи, че образувалата се опашка от камиони е от турска страна.Той обясни, че е чакал повече от 30 часа преди да успее да премине границата.

Според Агенция "Митници" българската система за пропускане на превозвачите работи нормално. От "Гранична полиция" потвърдиха, че има проблем, но уточниха, че той е на влизане в България от страна на турските власти. Очаква се до довечера трафикът да се нормализира.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай