Княз Кардам се е прибрал у дома за Коледа, съобщава испанското списание “Ола”. В интервю за изданието съпругата му Мириам Унгрия разказва за четирите кошмарни месеца, които прекара до леглото на Кардам след катастрофата на 15 август т.г. на един от входовете на Мадрид. Мириам също пострада при инцидента, но се възстанови бързо.
“Всички лекари смятат, че 30% от възстановяването се реализира в семейна обстановка”, казва Мириам.
Първородният син на Симеон Сакскобургготски първо бе в дълбока кома, а в последния месец има признаци на подобрение, макар все още да е неподвижен и да не говори. “У дома той ще бъде до в подходяща емоционална атмосфера, близо до библиотеката си, до градината, която толкова много обича да поддържа”, казва още Мириам. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.