Край на опашките, регистрацията на автомобилите вече ще е по интернет

Новият електронен портал на Пътна полиция се очаква да стартира пробно след дни

https://blitz.bg/obshtestvo/kray-na-opashkite-registraciyata-na-avtomobilite-veche-shte-e-po-internet_news143082.html Blitz.bg

Регистрирането на нов автомобил скоро ще става онлайн, съобщават от Пътна полиция. Възможност за това ще има след въвеждането на електронното въведение в КАТ.

Всеки, който е закупил автомобил и иска да го регистрира на свое име, ще има възможността да влезе в електронната система и направо оттам да попълни всички нужни за целта документи. Освен това собственикът ще може да плати през интернет и всички такси по регистрирането на колата.

След спазването на всички процедури собственикът на автомобила ще трябва да отиде до сградата на КАТ в населеното място, в което живее. Там обаче ще загуби няколко минути, тъй като през интернет ще може предварително да си запази ден и час за поставяне на регистрационна табела. Служител на Пътната полиция ще чака шофьора с номерата, за да се монтират възможно най-бързо.

Очакванията на експертите са услугата да спести реденето по километрични опашки./БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай