На фона на патриотична музика около 500 работници от “Кремиковци” се насочиха към Министерски съвет. Те тръгнаха от Министерството на икономиката и енергетиката и затвотриха ул. “Георги Раковски”.
По-рано синдикалният лидер на протестиращите Васил Яначков е казал, че се подготвя колективен иск до Международния съд за правата на човека в Хага по въпросите свързани с комбината. По думите му тази седмица се очаква конкретно решение на проблемите с комбината, защото изтича обещаният от икономическия министър Петър Димитров срок за решаване на проблема. Десислава Вангелова/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.