Страхотен скандал гръмна при гостуването на ген. Атанас Атанасов в тв предаването "На светло с Люба Кулезич" по "Нова телевизия". Зам.-председателят на ДСБ обвини водещата, че го е извикала в студиото, за да го дискредитира, след като преди това тя разказа как бившата му съпруга го издала, че е изнасял картони от Държавна сигурност.
Точно преди развода през 2006 година Анелия Атанасова завела журналистката в офиса на мъжа си. Там тя й показала четири оригинални картона на агенти от ДС. Кулезич върнала обратно картоните в МВР и там видяла, че те са подменени с фалшиви. Сред тях било досието на Асен Арсов. "Бях поразена от показаното ми, този, който е откраднал картоните, се е уплашил и ги е подменил", възкликна Люба Кулезич.
"Много дълго ви издържам. Това на нищо не прилича - да се врете в бельото на хората, вие работите с офицери от ДС", изригна Атанасов. "Никога не съм използвал тези документи", допълни той и заплаши да си тръгне от студиото. Генералът се изпоти, докато водещата го нападаше за притежанието на картоните и го разпитваше дали е имал намерение да ги използва. "Вие използвате чувствата на хората", посочи генералът и се оправда, че подобни обвинения към него били инспирирани от Румен Петков. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.