Лекари в Добрич направиха чудо за 35-годишна родилка с К-19

Майката и бебето са в добро състояние и до дни ще бъдат изписани

https://blitz.bg/zdraveopazvane/lekari-v-dobrich-napraviha-chudo-za-35-godishna-rodilka-s-k-19_news815653.html Blitz.bg
Реаниматорите в болницата в Добрич екстубираха 35-годишна родилка, предава бТВ.

Това е втори случай на родилка, която реаниматорите от МБАЛ-Добрич успяват да спасят по време на третата вълна на заразата у нас. На 21 април 35-годишна жена ражда момченце.

Два дни по-късно развива клиника на тежка COVID пневмония и се налага да бъде приведена в реанимацията на добричката болница, съобщи началникът на отделението по акушерство и гинекология в МБАЛ-Добрич д-р Ивайло Петев.

На детето са направени два теста за COVID-19. И двата са отрицателни. Майката и бебето са в добро състояние и до дни ще бъдат изписани.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай