Линейки ще дежурят на черните точки по пътищата

https://blitz.bg/obshtestvo/lineyki-shte-dezhuryat-na-chernite-tochki-po-patishtata_news49273.html Blitz.bg

От 15 юни линейки на Спешна медицинска помощ ще дежурят денонощно в участъците, където са регистрирани най- много катастрофи. Местата, където ще бъдат линейките, са определени от КАТ.

Поне по една линейка ще има разположена на конфликтни точки във всички областни градове - Благоевград, Бургас, Варна, Велико Търново, Видин, Враца, Габрово, Добрич, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Монтана, Пазарджик, Перник, Плевен, Пловдив, Разград, Русе, Силистра, Сливен, Смолян, София – град, София област, Стара Загора, Търговище, Хасково, Шумен, Ямбол. В някои области ще има повече от една линейки. Сред тях са София, Пловдив и Сливен. Целта на кампанията е да се осигури бърза медицинска помощ на пострадалите при катастрофи лица.

Както през миналата годината, така и през тази, средствата ще се осигурят от Министерството на здравеопазването.
Кампанията ще продължи до 1-ви или 15-и септември. Миналата година тя започна на 1 август и приключи на 15 септември./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай