Мадона и Селин Дион с най-големи приходи от билети през 2008 г.

https://blitz.bg/obshtestvo/madona-i-selin-dion-s-nay-golemi-prihodi-ot-bileti-prez-2008-g_news29022.html Blitz.bg

Мадона и Селин Дион са привлекли най-много зрители на концертите си през 2008 г., като всяка от тях е продала билети на стойност над 200 милиона долара за своето шоу.

Поп-изпълнителките заеха челните две места и в Северна Америка, където е концентриран около 40% от световния концертен бизнес. Турнето на Мадона "Sticky & Sweet" събра 281.6 млн. долара от 17 страни, като феновете от Северна Америка осигуриха 105.3 млн. Френско-канадската певица Селин Дион събра 236.6 млн долара от 24 страни, като северноамериканските й фенове дадоха 94 млн. Американските турнета на двете певици заемат 8-мо (Мадона) и 12-то (Дион) място по приходи за всички времена в класацията на "Pollstar". Рекордът се държи от турнето на "Ролинг Стоунс", събрало рекордните 162 млн. долара през 2005. 40-годишната Дион може би е най-усилено работещата звезда в шоубизнеса. Всяко от турнетата й от 2003 г. насам е влязло в топ 10 класацията на "Pollstar". Останалите звезди в челната петорка на "Pollstar" са "Бон Джоуви" (176.3 млн. долара), Брус Спрингстийн (165.8 млн.) и миналогодишните северноамерикански шампиони "the Police" (120.6 млн долара). През тази година в Северна Америка по-малко хора са посещавали концерти, но феновете са били готови да платят дори повече въпреки рецесията. Продажбите на билети за челните топ 100 събития са спаднали с 3%, но общата сума на продадените билети е с 4.3% по-висока от миналогодишната, като възлиза на 2.38 милиарда долара. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай