Пристигащите на летище София ще бъдат проверявани за висока температура от утре. На входа преди паспортния контрол се монтират две термокамери, пише “24 часа”.
Уредите са настроени да улавят температура над 37,5 градуса. Смята се, че тази граница е насочваща за инфекция. Камерите са същите, каквито се използват и при охраната на държавните граници. Засега не се обсъжда заседание на щаба за борба с епидемиите, но ако се наложи той ще бъде свикан. Не се въвеждат и ограничения в пътуванията. Изчакват се докладите на експертната група на Световната здравна организация, пратена за оценка на ситуацията и спешни мерки в Мексико. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.