МИЕ засади 20 дървета в столичния район «Изгрев»

https://blitz.bg/obshtestvo/mie-zasadi-20-darveta-v-stolichniya-rayon-izgrev_news26430.html Blitz.bg

Министерство на икономиката и енергетиката извърши процедура по засаждане на 20 млади широколистни дървета в столичния район „Изгрев”. Залесяването е на основание Наредба №1 от 1993 г. на Столична община за изграждане, стопанисване и опазване на зелената система на София, като компенсация за отсечени полусухи тополи пред сградата на МИЕ в ж.к. „Изток”, съобщиха от ведомството.

По указания на район „Изгрев” младите широколистни дървета бяха засадени пред 105 СОУ, в двора на 119 СОУ и пред читалище „Добри Чинтулов”. Сред засадените дървесни видове са дъб, липа, чинар и каталпа. Осем фирми участваха в процедурата по избор на озеленител, като за изпълнител е избрана ЕТ „Солитер”. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай