”В такива моменти, като днешния, главният редактор трябва да отправи една проповед към нацията, но тъй като много Великдени ми се събраха като главен редактор и ме беше страх да не се повтарям в моята проповед, затова си помогнах с архивите и намерих едно послание на нашия покоен колега Дамян Бегунов – той беше интересен хуморист, писател, художник и семинарист.

Като бивши духовник поддържаше много дълго време една рубрика ”Рука Бегунова” и собственоръчно пишеше в този рубрика с църковно-славянски букви хроники и летописи, пародирайки Евангелието. Намерих негово послание от Великден през 1998 година, в което той пише ”да не се не се осланяме, да не пеем осанна на някакви месии, многобройно, а всеки от нас сам да си понесе кръста”.

Това разкри главният редактор на вестник "Стършел" Михаил Вешим в ефира на предаването „Офанзива с Любо Огнянов” по Канал 3.

"Жалко е, че разбираме, че са лъжепророци, чак когато ги изберем, иначе вярваме, че точно те ще ни оправят и най-лошото за тези 20 годни е, че не сме напреднали много от онова положение през 1998 година т.с ние не си понесохме кръста. Да се промениш, това означава да си носиш кръста, да работи за промяната, за да се промени и страната ти".  

„Гледаме някой друг да извърви пътя и да носи кръста вместо нас, а ние така да стоим отстрани в ролята на тълпата. Това не е добре, защото повечето от нашите сънародници, като че ли са в ролята на тълпата”, коментира хумористът.

"Пеко Таков, Мако Даков, Тано Цолов. Имаше виц, че българския народ сме били пеки, таки, даки и малко траки. Сега дойде времето на производните на Ганьо имена. Имената не са виновни, виновни са хората", каза още той.

„Бай Ганьо е много по-жизнен и с много повече проявления, отколкото е имал дядо му навремето, отколкото Алеко е забелязал и го е описал. По времето на Алеко Константинов не е имало Бай Ганьо шофьор, Бай Ганьо в дискотеката, не е имало женски Бай Ганьо – не знам как трябва да се казва Ганьовица или лейди Гана, дали е плеймейтка или банкерка", заяви Вешим.