29% от хората няма да бъдат консултирани, а 43 на сто няма да бъдат изследвани, когато от това зависи животът им. Това показва анализ на Сдружението на общопрактикуващите лекари за спада в т.нар. регулативни стандарти – направленията за доктор.
Данните, послужили за него, са от голяма групова практика на територията на столицата, уточниха от Сдружението на джипитата.
С 45% по-малко са отпуснатите средства за изследвания за 2010 г. в сравнение с миналата година, показва анализът.
Недостигът на тези пари ще доведе до по-малко верни диагнози, по-голям прием в болниците и претоварени линейки на Спешната помощ, рязко намаляване на профилактиката, посочват от сдружението. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.