Наливат в БНТ близо 1 млн. лева, за да подобри програмата си

https://blitz.bg/kultura/nalivat-v-bnt-blizo-1-mln-leva-za-da-podobri-programata-si_news114874.html Blitz.bg

Половината от парите ще отидат за система за показване на вота наесен в реално време

Правителството дава на Българската национална телевизия допълнителна субсидия за 2011 г. в размер на 950 000 лв. Средствата ще бъдат осигурени чрез преструктуриране на разходите по централния бюджет.

450 000 лв. от сумата са предвидени за доставката на интегрирана система (хардуер и софтуер) за въвеждане на съвременни технологични решения за визуализиране на изборните резултати в реално време.

Останалите 500 хил. лева са за финансово обезпечаване на старта на програмата й „БНТ региони. Със сумата ще бъде дадено начало на програма за София и за обединяване на програмите на регионалните телевизионни центрове, както и за заплащане на авторски и сродни права за излъчване на рубрики, игрални и документални филми, за студийно оборудване и снимачна техника.

С приемането на постановлението се създават условия за подобряване качеството на продукцията на БНТ и пълноценно осъществяване на нейната обществена функция./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай