Намериха 50 см тел във вените на болен

https://blitz.bg/obshtestvo/nameriha-50-sm-tel-vav-venite-na-bolen_news57665.html Blitz.bg

Хирурзи от Националната кардиологична болница, ръководени от д-р Людмил Бояджиев, извадиха от вените на пациент метална тел, дълга 50 см, съобщи "Труд". Тя е била забравена в тялото на Недко Недков (37 г.) от гр. Шивачево, когато през април т.г. му е правена мозъчна операция.

Според пациента, току-що излязъл от упойка, това се е случило в столичната болница “Св. Иван Рилски”.

Гъвкавата тел или жица от пресукани метални нишки била разположена в горната куха вена на Недко, минавала през дясното му предсърдие и долната част на тялото и стигала чак до вените, събиращи кръвта в таза.

Повече за драстичния случай можете да прочетете тук

/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай