Хирурзи от Националната кардиологична болница, ръководени от д-р Людмил Бояджиев, извадиха от вените на пациент метална тел, дълга 50 см, съобщи "Труд". Тя е била забравена в тялото на Недко Недков (37 г.) от гр. Шивачево, когато през април т.г. му е правена мозъчна операция.
Според пациента, току-що излязъл от упойка, това се е случило в столичната болница “Св. Иван Рилски”.
Гъвкавата тел или жица от пресукани метални нишки била разположена в горната куха вена на Недко, минавала през дясното му предсърдие и долната част на тялото и стигала чак до вените, събиращи кръвта в таза.
Повече за драстичния случай можете да прочетете тук
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.