Над 7 метра сурвачка издигнаха днес пред входа на Младежкия център в Хасково възпитаниците на Школата по етнография в града.
Според статистиката това е най-високата сурвачка, правена до сега. За изработването на униката-рекордьор са били необходими пет дни. Скелето за сурвачката е изработено от ученици от местната езикова и природоматематическа гимназия. Тя е украсена с цветни панделки и овча вълна, сухи плодове и пуканки.
Сурвачката ще остане тук до края на коледните и новогодишни празници каза за БЛИЦ Нели Арнаудова, ръководител на школата и автор на идеята, за да носи празнично настроение на хората. /Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.