Най-малко сняг от началото на века

https://blitz.bg/prognoza-za-vremeto/nay-malko-snyag-ot-nachaloto-na-veka_news96987.html Blitz.bg

Тази зима е по-безснежна дори от януари 2007 г., когато в София имаше температурни рекорди. Това обясни Даниел Пенев, дежурен метеоролог в ТV Меt пред "24 часа".

 Преди 4 години, когато много се обсъждаше, че зимата не е бяла. В планините през януари е имало около 10 см повече сняг, отколкото е в момента. Според Пенев снегът в планините е рекордно малко от началото на века.

На 15 януари 2007 г. на връх Ботев например покривката е била 37 см, а сега е 26 см, на Рожен - 9 см, а сега там няма сняг. На Черни връх разликата е 4 см. Топлото време ще продължи до сряда на по-ниските места, добави Даниел Пенев. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай