Не плащаш данъци, няма градина за детето

https://blitz.bg/obshtestvo/ne-plashtash-danaci-nyama-gradina-za-deteto_news58053.html Blitz.bg

Една трета от родителите, чиито деца предстои да постъпят в детска градина тази есен, не са си платили данъци, показват данните от приключилата наскоро проверка в Бургас.

Ако до септември родителите не си платът дължимото на хазната, децата им ще отпаднат от градините.

На този етап е проверено данъчното състояние на родителите на онези децата, които ще бъдат записани в първа група.

От общо 2000 родители 623, близо една трета, са със задължения към общината. Общата дължима от тях сума възлиза на 98 900 лв.

Най-високото задължение е в размер на 2653 лв.

Анализът на данните показва, че процентът на некоректните платци е най-голям сред родители, кандидатствали за прием на децата си в детски градини в централна градска част.

През следващите седмици предстои да бъде извършена проверка на данъчното състояние на родителите на децата от другите възрастови групи - общо 5000 на брой.

Администрацията обясни решението, който не плаща данъци, да няма право да детска градина с мотива, че таксата, която се плаща е много малка и се налага градините да се дофинансират с пари от общинските налози.

През 2009 г. бюджетът за издръжка на детските градини възлиза на близо 4 000 000 лв., което е два пъти повече в сравнение с миналата година. /БЛИЦ
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай