Николай Методиев-Пилето утре отново ще влезне в съда. Компания пред Софийски градски съд ще му правят още 18 човека, сред които десет митничари и осем шофьори на тирове.
На 11 септември миналата година от Националната следствена служба известиха, че Методиев и още 18 души трябва да бъдат изправени пред съда и по обвинение за контрабанда в особено големи размери.
Сред обвиняемите по делото са десет митничари и осем шофьори на ТИР-ове, които през лятото на 2003 г. са осъществили контрабанден внос на китайски стоки с 270 камиона за сумата от над 3.5 млн. долара. Предното заседание по делото бе отложено поради грешки в обвинителния акт.
Делото утре е насрочено за 9,30 часа./ БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.