Оказва се, че въпреки че емисиите на въглероден диоксид от изгарянето на горива са спаднали със 17 процента през април, това е краткосрочно намаляване.
Въглеродният диоксид може да остане в атмосферата с векове, така че краткосрочният спад на емисиите за няколко месеца няма голям ефект върху общата картина, казват от Националната океанска и атмосферна администрация.
В момента равнището му е със 100 части на милион по-високо в сравнение с 1958 година, откогато се правят замерванията, т. е. с над 30% за 60 години.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.