Осъдиха 2-ма лекари. Не внимавали и убили пациент

https://blitz.bg/obshtestvo/osadiha-2-ma-lekari-ne-vnimavali-i-ubili-pacient_news69646.html Blitz.bg

Русенските лекари Иван Лисичков и Павел Вълчинов бяха днес осъдени условно сътоветно на 3 и на 6 месеца затвор с тригодишен изпитателен срок. Окръжният съд ги призна за виновни по обвинението за причиняване на смърт по непредпазливост на техния пациент 71-годишния Никола Драганов.

Драганов почина през ноември 2007 година в неврологичното отделение на Русенската болница. Тогава според аутопсията смъртта е настъпила от перфорирана язва и предизвикала перитонит. 

Лекарите обаче не предприели съответните мерки, в резултат на които пациентът би могъл да бъде спасен, бе казано в присъдата. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай