В Ловеч питомци на местна детска ясла са станали жертва на рояк оси на 27 август преди обяд. Сигналът за атаката на насекомите бил подаден на РЦ "112" към 11,28 ч.
Осите окупирали основно покрива на детското заведение. Днес сутринта гнездото им бе унищожено от спасителна група на отдел "Аварийно-спасителни дейности" към Териториална дирекция "Гражданска защита" – Ловеч.
Същият спецотряд преди това осмъртил и гнездо на стършели на тавана на къща в с. Българене, научи днес наш екип. Информацията бе потвърдена от "Гражданска защита" - Ловеч.
Гергана Димитрова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.