Оставки в онкоболницата в София обеща министър Желев

https://blitz.bg/obshtestvo/ostavki-v-onkobolnicata-v-sofiya-obeshta-ministar-zhelev_news48180.html Blitz.bg

Директорът на Специализираната болница по онкология в София доц. Петранка Троянова ще подаде оставка, а директорският борд ще бъде сменен от здравния министър, съобщи д-р Евгений Желев пред журналисти днес, съобщи Zdrave.net.

В лечебното заведение ще бъде назначен прокурист. Промените най-вероятно ще станат факт още днес. Те идват броени дни след като от Софийската градска прокуратура съобщиха, че е образувано досъдебно производство за длъжностни престъпления в болницата. Сигналът за нарушенията бе подаден от Центъра за защита правата в здравеопазването и се отнасяше за сключване на неизгодни договори, еднолични решения и неправомерно вземане на пари от пациенти. Прокуратурата е преценила, че има достатъчно данни за извършено престъпление и образуване на досъдебно производство, обясни тогава пред Zdrave.net прокурор Пламен Панайотов.

„Ръководството на СБАЛО категорично заявява, че в работата си спазва законовите изисквания в страната”, се казва в съобщение от директора на болницата доц. Троянова, разпространено днес до медиите. Цялостната дейност, всички конкурси и обществени поръчки се провеждат според действащите нормативи и при пълна прозрачност, твърдят от лечебното заведение. От там заявяват, че няма да правят допълнителни коментари и изявления по случая, за да не пречат на официалното разследване. /БЛИЦ




Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай