От фаталната зъболекарска клиника нарушиха мълчанието след кървавите сблъсъци в Пловдив

По изрично настояване на родителите на починалото момче се въздържаме от коментари и разпространяване на информация

https://blitz.bg/obshtestvo/ot-fatalnata-zabolekarska-klinika-narushiha-malchanieto-sled-karvavite-sblasaci-v-plovdiv_news1081892.html Blitz.bg

Клиника "Медкус Алфа" в Пловдив, лечебното заведение, където бе извършена зъболекарската операция, след която почина 6-годишният Ангел, излезе с позиция до медиите.

Оттам заявяват, че се въздържат от коментари поради настояване на родителите, но и заради продължаващото разследване. Казват още, че при настъпилите усложнения в състоянието на момчето, са предприели пълен обем реанимационни действия, допълва БНТ.

"Още от първия момент след инцидента оказваме пълно съдействие на разследващите и проверяващите органи, като сме предоставили цялата налична медицинска информация и документация, с която разполагаме.

По изрично настояване на родителите на починалото момче се въздържаме от коментари и разпространяване на информация до официалното изясняване на всички факти и обстоятелства по случая.

Отделно, съгласно българското законодателство, лечебното заведение няма право да разгласява публично данни, свързани с текущото разследване

В медиите и социалните мрежи се тиражират множество неистини по случая, които няма да оборваме към този момент. Можем да потвърдим единствено, че денталното лечение е било извършено в специално оборудвана операционна зала, предназначена за стоматологично лечение под обща анестезия и от екип с дългогодишен и успешен опит в тази дейност".

Вижте цялата им позиция тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
Нищо
преди 1 година

Нищо конкретно и точно .Така говорят престъпници психопати .Няколко кариеса и пулпити .Предприети всички мерки .Кой,кои точно ???Какво,как по кое време ? Обяснението е обяснение но убиици които крият подробностите!!!!!

Откажи