Последните данни към момента показват, че от нерегламентирани сметища са извозени 1318 куб.м. и са направени 108 курса, съобщиха от Националния кризисен щаб.
Работата по ликвидирането на нерегламентираните сметища в селата Локорско и Житен, район „Нови Искър” ще продължи и през утрешния ден.
По данни на НКЩ до момента, 15 април включително, при ръчното миене са покрити 785.5 дка. Извозената смет с натрупване е 2 043,5 тона, извозени едрогабаритни отпадъци 2 937 куб. м., ръчно изметени пространства около спирките на градския транспорт 7 815,9 дка., местата с обществена значимост 1 780,1 дка. и вътрешно-квартални пространства – 251, 9 дка.
Общото количество извозени битови отпадъци до ранните часове на 16 април е 1 656 тона
Депонираните количества в Депо Враждебна от началото на периода до 15 април са 3 847 куб. м. като са направени 493 курса. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.