Отложиха делото за подкуп срещу хасковския кмет

https://blitz.bg/obshtestvo/otlozhiha-deloto-za-podkup-sreshtu-haskovskiya-kmet_news48205.html Blitz.bg

Делото за подкуп срещу кмета на Хасково Георги Иванов беше отложено за 22 май по искане на защитата на градоначалника.

Срешу Иванов е повдигнато обвинение, че е взел подкуп от фирма “Дусман” в размер на 5 000 лева. Сумата е била дарение по договор за местните избори през 2003 година, но тъй като преводът е закъснял два месеца след вота, парите са върнати на фирмата-дарител заедно с лихвите.
Срещу тогавашния управител на "Дусман" в Хасково Тошко Борисов също е повдигнато обвинение за даване на подкуп. /Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай