Пак натоварен трафик заради движението от морето

https://blitz.bg/obshtestvo/pak-natovaren-trafik-zaradi-dvizhenieto-ot-moreto_news57143.html Blitz.bg

Движението в района на "Владая" отново е натоварено. Същото е положението и по пътя Стара Загора - Карнобат.

15 екипа следят за безопасността и спазването на правилата за движение в отсечката.

Най-рисков остава районът около Петолъчката.

На всеки кръгъл час още от сутринта екипи на полицията започнаха да пренасочват автомобилите по обходни маршрути.

От полицията препоръчват ползване на следните маршрути:
Бургас-Средец - Ямбол - Раднево - Стара Загора и от Стара Загора включване на автомагистрала "Тракия", а също и Бургас-Тополовград-Симеоновград с включване на „Тракия“ при Чирпан.

"Очакваме доста по-голямо натоварване в следобедните часове, когато повечето хора ще си тръгнат от плажовете и ще се отправят към домовете си.
Тогава очакваме големите проблеми и големите задръствания", заяви Йонка Георгиева, говорител на полицията в Стара Загора.

По най-натоварената отсечка – Стара Загора – Карнобат, има и моторизирани екипи, които ще контролират движението ако възникнат пътно-транспортни произшествия.

От полицията призовават шофьорите да бъдат разумни и да не предприемат рискови изпреварвания.

Ситуацията в района на „Владая” е доста усложнена, тъй като продължава ремонтът на пътя за Перник.

Товарните автомобили, които пътуват в тази посока, са отклонявани през Дупница и Самоков, а леките автомобили ползват маршрут през Мало Бучино или Бистрица.

При катастрофи екипите на КАТ ще отстраняват максимално бързо засегнатите автомобили от платното за движение.

След приключването на ремонта в едната лента започва подмяна на настилката в другото платно, а след това и по други участъци в района около Владая.

По предварителен план ремонтите трябва да приключат до края на септември. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай