Първите череши скараха производителите

https://blitz.bg/obshtestvo/parvite-chereshi-skaraha-proizvoditelite_news49474.html Blitz.bg

За първи път през тази година производителите на череши от хасковското село Крепост, не продадоха стоката си на търговците на едро както през миналата година, а сами я предлагат край пътя от Хасково за Димитровград. И са доволни – денем могат да пласират от 10 до 20 килограма череши. Това обаче породи лют скандал.

Разгоря се война между крупните производители и хората, които имат в двора си по едно или две черешови дървета. Първите пуснаха стоката си от 6 до 7 лева за килограм череши, а вторите ги изцакаха с по 3 лева килото. И всичко това при положение, че в Пловдив и в София вкусния плод се харчи по 10 лева килото. Запознати с проблемите на тези производители твърдят, че конфликта между едните и другите се задълбочава, а това ще доведе до намаляване на цените. При всички случаи.
Тодорка Николова, БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай