Патриархът към българите: Овладейте себе си!

Човек е пратен на земята, за да се усъвършенства, а не да се унищожава, заяви дядо Неофит

https://blitz.bg/obshtestvo/patriarhat-kam-balgarite-ovladeyte-sebe-si_news188022.html Blitz.bg

Патриарх Неофит благослови премиера Марин Райков и призова българите да "овладеят себе си". “Младите хора да не посягат на живота си при каквито и да е обстоятелства. Нека да знаят, че има и други пътища, по които могат да се разрешават въпросите, а не по пътя на жестоката смърт”, каза той в Русе по повод зачестилите случаи на самозапалване в страната.

Дядо Неофит призова българите, които чувстват, че нямат сили, да овладеят себе си, да усилят вътрешната борба, „за да победят греха и отиването към недостойни дела”.

„Човек е пратен на земята, за да се усъвършенства, а не да се унищожава”, бе категоричен патриархът.

Марин Райков коментира от своя страна, че гражданите преминават през труден период в социално отношение. Той добави, че хората не бива да се поддават на отчаянието и да посягат на живота си по демонстративен начин.

Пред Неофит Райков обясни, че в първия работен ден на правителството той е посетил Негово Светейшество, за да го помоли за благословия. Срещата между двамата се състоя в Русенската митрополия. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай