Пазарят манастир за 60 бона и джип

https://blitz.bg/obshtestvo/pazaryat-manastir-za-60-bona-i-dzhip_news46033.html Blitz.bg

Преврат се готви в Разбоишкия манастир, смята игуменът му отец Иван. Странни работи се случват напоследък в управляваната от него света обител. Заплашителни надписи, странни телефонни разговори и дори опити да бъде купен с джип и 60 бона са станали през последните дни, пише “Телеграф”.

Отец Иван предполага, че всичко това идва от разколниците, които искат да превземат манастира. “Страхувам се за живота си, сам съм в пущинака”, оплака се отец Иван. Той е сигнализирал в полицията, в софийската митрополия и дирекция “Вероизповедания” към Министерския съвет. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай