Зимната чартърна програма 2008/2009 на летище Пловдив се открива в събота, съобщи търговският директор Иван Карнабитов.
Първият полет за сезона е на английската авиокомпания BMI със самолет Ербъс 320. Той каца в Пловдив в 17:50 ч. с туристи от Дъблин. Медиите ще имат възможност да заснимат кацането на самолета и рулирането му до перона.
Всички пътници ще бъдат посрещнати по традиционен български обичай от момичета в национални носии, с хляб и сол и ще бъдат поздравени от изпълнители на български народни танци.
Димана Тодорова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.