Погребението на археолога д-р Георги Китов все още не е платено от общината в Казанлък. На заседание през септември общинските съветници решиха да се поемат разходите по погребението на Китов в размер на 7 хиляди лева, понеже прочутият учен беше прочетен гражданин на Казанлък.
Пропускът за плащането бил установен на заседание за текущия контрол на изпълнението на взети от общината решения, съобщава "Телеграф". Оправданието за висящата сметка е, че Сметната палата нямало да приеме този разход. Крайният срок според решението на съветниците за изплащане на погребалните разходи минал още на 30 септември. Част от градските старейшини предложиха, след като общината не е намерила начин за поемането на този разход, той да бъде платен от представителните пари на кмета Стефан Дамянов. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.