Полицаите все още вярват на Миков

https://blitz.bg/obshtestvo/policaite-vse-oshte-vyarvat-na-mikov_news26403.html Blitz.bg

Служителите на МВР все още вярват на министъра на вътрешните работи Михаил Миков. Това заяви лидерът на Националния полицейски синдикат Емил Рашев по бТВ тази сутрин. Той изрази надежда в събота да не се стигне на протест, ако се съживи социалния диалог в министерството.

Недоволството отпуши това, че всички служители в МВР, и от полицията в частност, очакваха коледно-новогодишна добавка, обясни Рашев покачването на напрежението в служителите. Ние многократно сме поставяли проблемите в МВР, но досега никой не ни обръщаше внимание, добави синдикалният лидер. Изказването на един политик постави публично въпроса. Цветанов изрази една тенденция, не е проблем, че е политически лидер на опозиционна партия, смята Рашев. По думите му полицаите имат право на протест да защитят правата си. Многократно Михаил Миков е заявявал в свои изказвания, че единственият начин да се преборим с корупцията и то в системата на МВР е покачването на заплатите на служителите, каза още Емил Рашев. Той добави обаче, че полицаите все още му вярват. Служителите настояват да се съживи социалния диалог в министерството. Освен повишение на заплатите от 500 на 1000 лева, те настояват и за подобряване условията на труд, на техническо-материалната база . Ако има адекватни действия, няма да се стигне до протест. Мълчанието пред министреството е архаична форма на стачка, каза още Емил Рашев. По думите му полицаите се дразнят, че служителите на ДАНС получават много по-високи заплати, повишени са и трудовите възнаграждения на дознателите и на охранителите на съда. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай