Служителите на МВР все още вярват на министъра на вътрешните работи Михаил Миков. Това заяви лидерът на Националния полицейски синдикат Емил Рашев по бТВ тази сутрин. Той изрази надежда в събота да не се стигне на протест, ако се съживи социалния диалог в министерството.
Недоволството отпуши това, че всички служители в МВР, и от полицията в частност, очакваха коледно-новогодишна добавка, обясни Рашев покачването на напрежението в служителите. Ние многократно сме поставяли проблемите в МВР, но досега никой не ни обръщаше внимание, добави синдикалният лидер. Изказването на един политик постави публично въпроса. Цветанов изрази една тенденция, не е проблем, че е политически лидер на опозиционна партия, смята Рашев. По думите му полицаите имат право на протест да защитят правата си. Многократно Михаил Миков е заявявал в свои изказвания, че единственият начин да се преборим с корупцията и то в системата на МВР е покачването на заплатите на служителите, каза още Емил Рашев. Той добави обаче, че полицаите все още му вярват. Служителите настояват да се съживи социалния диалог в министерството. Освен повишение на заплатите от 500 на 1000 лева, те настояват и за подобряване условията на труд, на техническо-материалната база . Ако има адекватни действия, няма да се стигне до протест. Мълчанието пред министреството е архаична форма на стачка, каза още Емил Рашев. По думите му полицаите се дразнят, че служителите на ДАНС получават много по-високи заплати, повишени са и трудовите възнаграждения на дознателите и на охранителите на съда. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.