Поредна рокада: „Авиоотряд 28“ е с нов шеф

Генерал Тодор Коджейков, който бе и лична охрана на премиера Бойко Борисов, е напуснал шефското място в Държавния авиационен оператор

https://blitz.bg/obshtestvo/poredna-rokada-aviootryad-28-e-s-nov-shef_news821307.html Blitz.bg
Рокадите в редица министерства и структури на МВР, които служебният кабинет на Стефан Янев правят, вече станаха почти ежедневни. За първи път обаче смяна има и в транспорта.

От днес т.нар. „Авиотооряд 28“ - Държавния авиационен оператор (бившия правителствен Авиотооряд 28“), има нов шеф. Досегашният генерал Тодор Коджейков е напуснал поста. Новината бе потвърдена и от служебният министър на транспорта Георги Тодоров.

Първо в БЛИЦ! Знакова промяна с Авиоотряд 28

„Разделяме се с г-н Коджейков (шефа на държавния авиационен отряд генерал Тодор Коджейков - б.р.) по взаимно съгласие. Благодаря му за работата, която е положил в Държавния авиационен оператор”, каза Тодоров.

Генералът, който бе и лична охрана на премиера Бойко Борисов, влезе като изпълнителен директор в правителствения Авиотооряд на 7 октомври 2015 г.

За освобождаването на Коджейков се заговори дни след като служебното правителство бе назначено, но тогава от министерството отричаха за подобна рокада.

Новият директор е Златко Златев. Той е пилот, работил е и в отряда, но е бил няколко години и ръководител на авиобаза „Крумово”, дългогодишен летец.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай