Продължава гасенето на пожара на ромско общежитие в района на “Военна рампа”

https://blitz.bg/obshtestvo/prodalzhava-gaseneto-na-pozhara-na-romsko-obshtezhitie-v-rayona-na-voenna-rampa_news58323.html Blitz.bg

Столични огнеборци продължават да гасят пожара, обхванал общежитие в района на “Военна рампа”, зад бившия завод “8-ми март".

"Успяхме да намалим обема на огнената стихия от 200 на 100 квадратни метра върху покрива на сградата", съобщиха за БЛИЦ от пресцентъра на пожарната. Няма ранени и пострадали от пожара.

Очаква се до половин час огънят върху покрива на сградата да бъде потушен напълно.

Сигналът за пожар е постъпил в 14.40 часа в столичната противопожарна служба. Към адреса са насочени четири пожарни. Пристигналите на място огнеборци установили, че огънят е обхванал покрива от около 200 кв м на двуетажна сграда.

Постройката е бивше общежитие, в което към момента били настанени безпризорни ромски семейства. Около 20 души са напуснали сами или са изведени от горящата сграда. 

Продължава разчистването и изясняване на причините за възникването на пламъците./БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай