Прокуратурата нищи злоупотреби в Лекарския съюз

https://blitz.bg/obshtestvo/prokuraturata-nishti-zloupotrebi-v-lekarskiya-sayuz_news45569.html Blitz.bg

Прокуратурата се занимава със злоупотреби в Българския лекарски съюз. Това съобщи председателят на БЛС Божидар Нанев. Става дума за неправомерно изнесени документи от предишното ръководство. Липсвали документи от последните 6 години, което било направено умишлено, смята сегашният ръководител.

При направената ревизия новото ръководство е открило празна каса и задължения от кредити в размер на 485 000 лева. Липсва всякакво финасово счетоводство, а в момента трудно се събирал и членският внос. Прокуратурата била сезирана и помолена за помощ и поради факта, че един от тези кредити, който е в размер на 235 000 лева е теглен от фирма на бившия ръкоодител на БЛС Андрей Кехайов,  разкри д-р Нанев. Кредитите са теглени от няколко банки, като те са били за да се построи сграда, която била за нуждите на лекарите в Бълария. Такава сграда обаче изобщо не е започнала да се прави и останала само на проект. Проблемът е, че кредитите са взети еднолично, без решение на управителния съвет или общо събрание, каза сегашният ръководител. От дружеството били изнесени всички проекти на БЛС, а през първите 34 дни новото ръководство не е имало дори счетоводител и служител, който да води регистрите.
За да се върнат дълговете ще се теглят нови кредити, заявиха от сегашното ръководство. 
Милан Николов, БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай