Това са преди всичко адреналинови деца. Мозъчното им развитие и протичащите в тях ендокринни процеси са основната причина да търсят доказателство, че познават границите на смъртността и безсмъртието. Ето защо е нужно да има информираност. Това заяви в студиото на България сутрин по Bulgaria ON AIR психологът Ина Антонова по повод вчерашните два инцидента на деца, покосени от волтова дъга.

По думите й тези деца са в постоянни условия на оцеляване, тъй като те се чувстват като във виртуална действителност, където разполагат с безброй животи.

,,Това е лошият пример на дигиталните поколения. Направиха мост между виртуалното и реалното'', посочи Антонова.

Журналистът Лияна Панделиева от своя страна добави, че това са преди всичко скучаещи деца, които от скука вършат глупости.

,,Докато не бъдат сезирани съответните институции, нещата едва ли ще се променят. Трябва да има по-голямо възпитание в тази насока. Спортът например е нещото, което позволява да се канализира тази енергия към по-положителното и градивното'', обясни Панделиева.

Тя допълни още, че родителите трябва да ангажират своите деца със такива занимавия, които са в рамките на техния капацитет.

Световният шампион по паркур Делян Димитров изказа мнение, че трябва да има смисъл от този риск, като той в никакъв случай не трябва да е с цената на живота или просто да се събират лайкове.

,,Децата, които тренират някакъв спорт, имат контакт с по-големи от тях и те им служат за идоли, което е нещо много важно'', сподели Димитров.