Според мен има сериозен проблем, свързан с подобни случаи на насилие и тормоз от учители към деца. Това е тенденция, свързана с разминаването на учителите да се справят с деца и огромната промяна в поведението и съзряването на децата през последните години. Това каза психоложката Ани Владимирова в ефира на БНТ по повод насилието в бургската ОДЗ "Брезичка".
"Говорим за промяна в в съзряването на децата от големите градове, които се занимават твърде много самостоятелно и са ограничени от външни контакти. Те прекарват свободното си време пред телевизора или с таблет заради опасността на улиците или заради заетостта на родителите им. Децата в малките градове имат интеракция помежду си и играят, т.е. тези проблеми няма да се открият", каза още експертът.

"Вече я няма тази ролева игра от преди, например на доктор и пациент или стражари и апаши. Това задържа емпатията им и води до трудно развиване на речта", добави Владимирова.

"Всеки учител се учи на педагогически методики, за да започне да изпълнява своята цел. Като не владееш групата и децата са неспособни да изпълняват нарежданията, се изпуска груповата динамика, а учителят има задача, която трябва да изпълни. Брутално е това, което се вижда, но за него има някакво обяснение, за съжаление", заключи тя.