Работата става дебела: Клиниката, в която умря 6-г. Ангел, ще съди протестиращите

Екипът ѝ настоява за справедливост след приключване на разследването

https://blitz.bg/obshtestvo/rabotata-stava-debela-klinikata-v-koyato-umrya-6-g-angel-shte-sadi-protestirashtite-2_news1082297.html Blitz.bg

От пловдивската частна клиника, в която почина 6-годишният Ангел, заявяват в съобщение, че ще предприемат законови действия срещу част от протестиращите на 3 май, които са проявили агресивни и вандалски действия.

В декларация управителят на здравното заведение д-р Динко Младенов изразява загриженост от факта, че по време на протеста е нарушена неприкосновеността на частната собственост на лечебното заведение, а агресивните и вандалски действия и скандиранията на част от участниците са предизвикали напрежение и стрес сред хоспитализираните пациенти и на работещия медицински екип.

Това е втора позиция на болницата след съботния протест. В нея отново се казва, че екипът ѝ настоява за справедливост след приключване на разследването, като се осъждат всички прояви на агресия, особено физическа, срещу медици и лечебни заведения.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай