Решение на съда: КАТ ще лови джигити по пътищата само със стационарни камери

Нарушение, снимано с мобилно устройство, се оборва пред магистратите

https://blitz.bg/obshtestvo/reshenie-na-sada-kat-shte-lovi-dzhigiti-po-patishtata-samo-sas-stacionarni-kameri_news247649.html Blitz.bg

Общото събрание на съдиите на Върховния административен съд реши, че техническото средство, установяващо и заснемащо нарушение по пътищата, може да бъде само стационарно, съобщиха от съда.

Така след решението на ВАС катаджийте няма да могат да ловят нарушители с мобилни камери. Ако все пак са направени кадри с мобилна камера, то вероятно издадения на базата на тях електронен фиш ще може да бъде оборен в съда. /БЛИЦ



Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай