Ресторантьори от Бургас тръгват за протеста в София

„Единственото ни искане е да можем да работим”, каза един от собствениците на заведения

https://blitz.bg/obshtestvo/restorantyori-ot-burgas-tragvat-za-protesta-v-sofiya_news796000.html Blitz.bg

Въпреки че вчера стана ясно, че ресторантите ще отворят врати за клиенти на 1 март, а дискотеките на 15 март собственици и управители на заведения от Бургас ще участват в националния протест в София днес. Представителите на бранша излизат ще протестират заради продължителното спиране на работата им, както и поставянето им в неравностойно положение спрямо други техни колеги, предава NOVA.

„Протестът ще се проведе, защото усещаме пълна дискриминация към развлекателния бизнес, при положение, че в началото на февруари ще отворят почти всички бизнеси”, каза един от ресторантьорите.

„Единственото ни искане е да можем да работим”, допълни той.



ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай