Родители на опашка цяло денонощие, за да запишат децата си в първи клас

Големият наплив е за столичното 51-во училище

https://blitz.bg/stolitsa/roditeli-na-opashka-cyalo-denonoshtie-za-da-zapishat-decata-si-v-parvi-klas_news403419.html Blitz.bg

Десетки родители, баби и дядовци на бъдещи първокласници чакат на опашка вече цяло денонощие, за да запишат децата и внуците си в първи клас. Огромният наплив е за местата в столичното 51-во училище „Елисавета Багряна”, съобщава Нова телевизия.

Според официалните правила за прием редът на записване на учениците няма значение. Освен това, има възможност то да бъде извършено и по електронен път.

Една от чакащите баби обясни, че личното подаване на документи се прави по някакво неписано правило, разпространявано между родителите.

В крайна сметка, прагът на училището на 15 септември ще прекрачат само 88 първокласници.


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай