С пари на пенсионните фондове строят пътища

https://blitz.bg/obshtestvo/s-pari-na-pensionnite-fondove-stroyat-patishta_news49569.html Blitz.bg

Доброволните пенсионни фондове ще могат да инвестират в инфраструктурни проекти, като купуват облигации, емитирани от Насърчителна банка. Тази поправка в Kодекса за социално осигуряване, внесена от депутати от управляващата коалиция, беше приета единодушно социалната комисия.

Според Йордан Цонев от ДПС по този начин фондовете ще имат по-голяма възможност за инвестиции и така ще увеличат доходността си. Той разясни, че дори инвестицията да се окаже неизгодна, фондът няма да загуби парите си, тъй като са гарантирани от банката. По думите му това е антикризисна мярка, а реализацията й ще остане за следващия кабинет. /Камелия Цветанова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай