Сензационно: Столични лекари посочиха популярен и у нас медикамент, предпазващ от К-19

Изследването е направено сред около 430 души с различни заболявания, които са лекувани в гастроентерологията на болницата през последните 4 месеца

https://blitz.bg/zdraveopazvane/senzacionno-stolichni-lekari-posochiha-populyaren-i-u-nas-medikament-predpazvasht-ot-k-19_news766376.html Blitz.bg
Проучване на лекари от столичната болница "Свети Иван Рилски" показва, че COVID-19 се среща по-рядко при пациенти, които се лекуват от Хепатит В.

Проучването е направено сред около 430 души с различни заболявания, които са лекувани в гастроентерологията на болницата през последните 4 месеца, съобщава БНТ.

Според лекари, фактор за това са лекарствата, които пациентите с Хепатит В пият всеки ден за подтискане на вируса. Предполага се, че то ги защитава и от коронавирус.

"Изчаква се да се види действително във всички фази на инфекцията дали това нещо ще се запази или това е някакво съвпадение. Този медикамент е показал много добри свои качества.

Нашите пациенти още в миналото съобщаваха, че много по-рядко боледуват от грип и грипоподобни инфекции", казва пред националната телевизия проф. Красимир Антонов, завеждащ Център за лечение на вирусни хепатити УМБАЛ "Св. Иван Рилски".

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай