Шофьорите ги чака нулев период преди да се прекрати...

Това положение ще продължи поне месец и половина, докато бъде подготвени и влязат в сила нови правила по Наредба Н-32 на министъра на транспорта, тъй като Върховният административен съд отмени сегашните

https://blitz.bg/obshtestvo/shofyorite-gi-chaka-nulev-period-predi-da-se-prekrati_news1102564.html Blitz.bg

Спира лепенето на стикери с екологична категория по време на годишните технически прегледи (ГТП) по предните стъкла на леките автомобили.

Но самият стикер, в който има вграден чип и антена за излъчване на сигнал, ще продължи да се издава и шофьорът ще го получава заедно с другите документи от прегледа.

Това положение ще продължи поне месец и половина, докато бъде подготвени и влязат в сила нови правила по Наредба Н-32 на министъра на транспорта, тъй като Върховният административен съд отмени сегашните. Чиновниците обсъжда и абсурдната идея да карат шофьорите, минали на ГТП през този "нулев" период до актуализирането на наредбата, сами да си лепят получените на пунктовете екостикери.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
Eeee
преди 10 месеца

Пари са взети за тия стикери, ще си ги носим по джобовете, няма как, някои са захлебили яко

Откажи