Симеон II се срещна с принц Акишино и съпругата му

https://blitz.bg/obshtestvo/simeon-ii-se-sreshtna-s-princ-akishino-i-saprugata-mu_news48836.html Blitz.bg

Лидерът на НДСВ Симеон Сакскобурготски се срещна тази сутрин с гостуващия у нас принц на Япония Акишино и принцеса Кико. Сакскобурготски бе придружен от съпругата си Доня Маргарита Гомес Асебо и Сехуела.

Царят направи официално посещение в Япония в средата на декември 2004 г. Тогава той и съпругата му се срещнаха с император Акихито и императрица Мичико. Гостуването се запомни с прецедент в японския държавен протокол - Симеон II бе първият министър-председател, гостувал в страната, който бе поканен на лична среща и чайна церемония с императорската двойка, след проведената официална държавна среща. Тогава нееднократно бе подчертавано, че благодарение на засилените политически и икономически контакти от кабинета Сакскобургготски, България вече не е позната на японците само с киселото мляко и Калоян Махлянов – Котоошу./БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай