Синдикатите в "Кремиковци" ще подновят протестите си от 10 януари, ако дотогава не бъде подписан договор с фирма, която да възобнови производството. Има опасност коксохимическите батерии да започват да се разрушават, ако заводът не работи с пълен капацитет, предупредиха пред БНР синдикалисти.
Водят се интензивни преговори за придобиване на собственост на металургичния комбинат с украинската фирма "Смарт груп". Интерес към "Кремиковци" проявява и бразилската компания "Си Ес Ен". /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.