В следващите дни ще има затопляне, даже някъде ще се повиши тази положителна аномалия. Това заяви пред БНТ синоптикът от НИМХ Анастасия Стойчева.
„Сега ще си отдъхнем малко от валежите. Няма вече такава честота в близките дни на преминаващи средиземноморски циклони, които да носят такива значителни валежи в Южна България“, посочи тя.
В следващите дни снежната покривка в страната ще се стопи, тъй като очакваме положителни температури. Циклонът, който донесе валежите, отминава.
От запад-югозапад ще се затопля. В понеделник от северозапад на югоизток ще се заоблачи, но ще бъде почти без валежи, само в отделни райони на Североизточна България.
„По-същественият процес, който очакваме със застудяване, е във вторник-сряда, когато главно в Северна България ще превали, сряда-четвъртък в отделни източни райони. Като цяло значителни количества валежи не очакваме“, обясни Стойчева.
Валежи и затопляне ще се редуват.
„Ще започнем март месец с хубаво време. Ще имаме хубав 1 март“, прогнозира тя.
Предстоящият уикенд е първият, в който времето ще бъде хубаво за разходка. „Събота и неделя и двата дни ще позволят да излезем навън“, каза тя.
Преди това, обаче, във вторник вечерта, сряда, ще има застудяване. От четвъртък-петък – отново повишение на температурите. Ще има валежи.
Март месец ще започне с положителни температурни аномалии – 3-4 градуса над нормите. Това ще трае до 5-6 март.
В началото на месеца ни очаква относително по-сух период.
„За 8 март не изглежда, че ще е много добро времето. Традиционно може да ни изненада с по-интересно време“, каза Стойчева.